IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Sensörlü Aydınlatmalar

BY

 

0 COMMENT

 

Blog

Sensörlü Aydınlatmalar

Günümüzde sensör (algılayıcı) teknolojisinin geldiği son noktada binlerce çeşit sensörden bahsetmek mümkündür. Sensör tam olarak farklı enerji biçimlerini, elektrik enerjisine dönüştürebilen teknolojik cihazdır. Gelişen aydınlatma teknolojileri her geçen gün farklı ve pratik aydınlatma çözümleri sunmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de sensörlü aydınlatmalardır. Amaç, enerji tasarrufu sağlamak ve kişisel konforu en üst düzeye çıkarmaktır. İnsan vücudunun ısısına ve harekete karşı duyarlı olabilen sensörler çoğunlukla dış mekânlarda tercih edilirken iç mekânlarda özellikle koridorlarda da kullanılmaktadır. Kamu binalarında, apartman ve rezidanslarda, park ve bahçelerde, hatta bazı sokak ve cadde lambalarında sıklıkla tercih edilen sensörlü sistemler güvenlik sağlaması açısından da özel konutların bahçelerinde kullanım alanı bulmaktadır.

Mekanik, Termal, Elektriksel, Manyetik, Işıma, Kimyasal olarak sınıflandırabileceğimiz sensör algılama çeşitleri ile pek çok elektronik sistem birbirine bağlanabilmekte ve sensör mucizesinden faydalanabilmektedir. Dışardan enerji alma ihtiyacı duymayan Pasif Algılayıcıların yanı sıra harici enerji kaynağına ihtiyaç duyan aktif sensörler de bulunmaktadır. Bu sistemler dış mekân ve iç mekânlarda, kullandıkları enerji kaynaklarına göre değişkenlik göstermektedirler.

İç mekânlarda kullanılan sensörlü aydınlatmalar, özellikle çocuklu ailelerin gece acil durumlarda hızlı ışık sağlayacakları ve otomatik kontrol ile zaman kazanacakları kullanışlı sistemlerdir.  Dış mekân sensörlü aydınlatma uygulamalarında, evinizin bahçesine yaklaşan herhangi birini algıladığı an yanan aydınlatmalar (Artık pek çok alarm sisteminin ışıklandırma ile entegrasyonu sağlanmaktadır. ) sayesinde huzurlu uykulara kavuşabilirsiniz.

COMMENTS

There aren't any comments yet.

istanbul elektrikçi